Autorzeczoznawcy.com.pl opinie - auto rzeczoznawca samochodowy

Sztuczki Handlarzy Oszustów – Pomoc Autorzeczoznawcy.com.pl opinie

W dzisiejszym artykule Autorzeczoznawcy.com.pl opinie pomogą nam rozpoznać Jak nieuczciwi sprzedający maskują uszkodzenia silnika. Dowiesz się jak uniknąć zakupu samochodu z silnikiem w złym stanie. Dokładna kontrola silnika powinna być zawsze uwzględniona przy sprawdzaniu samochodu przed zakupem!

Silnik to serce auta i dlatego powinniśmy poświęcić mu sporą część uwagi – Autorzeczoznawcy.com.pl opinie

W związku z tym nie dziwi fakt, że jego stan techniczny ma ogromny wpływ na opłacalność zakupu używanego samochodu. Niestety, zdarzają się sytuacje, w których kupujący nabywają pojazd z silnikiem wymagającym naprawy. Autorzeczoznawcy.com.pl opinie przestrzegają przed wyborem ofert w zbyt niskiej cenie. W przypadku starszych aut, koszt naprawy może przekroczyć wartość samochodu. Tak jak każda inna część mechaniczna, silnik samochodowy zużywa się w trakcie użytkowania. Jest to naturalny proces.

Przeszukując strony typu Allegro czy OLX coraz częściej znajdziemy całą masę podejrzanie wyglądających ogłoszeń. Trafiając auto za przysłowiową połowę ceny nie wierzmy, że to okazja.

Chociaż można znaleźć samochody z ponad 300 tys. km na liczniku przebiegu, których silniki, mimo sporego zużycia, nadal pracują całkiem dobrze. Może generują mniejszą moc i zużywają niewielkie ilości oleju silnikowego, ale nadal są sprawne. Autorzeczoznawcy opinie przestrzegają, że niski przebieg wcale nie oznacza sprawnego silnika. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie samochodu przed zakupem, aby dokładnie poznać stan danego egzemplarza. Należy zachować czujność co podkreślamy również jako Opinetto.

Jak nieuczciwi sprzedawcy ukrywają uszkodzenia? Autorzeczoznawcy opinie ostrzegają!

Częste sposoby z którymi spotykamy się podczas codziennych oględzin rzeczoznawcy – Autorzeczoznawcy.com.pl opinie podaje przykłady:

  • Ignorowanie problemów – w ogłoszeniu i podczas oglądania sprzedający może zapewniać, że koszt naprawy jest bardzo niski. Ceny podzespołów, które rzekomo wystarczą do wykonania naprawy są często zaniżone. Gdyby naprawa była faktycznie tania i prosta, sprzedający zrobiłby ją sam lub zlecił. Nieuczciwy sprzedawca może też usprawiedliwiać się brakiem czasu. To często spotykana wymówka. Pierwsze wrażenie jest, że trafiliśmy na okazję.To częsta taktyka stosowana przez prywatnych sprzedawców, którzy w przypadku awarii lub dużego zużycia twierdzą, że nie znają się na motoryzacji.
  • Kontrola samochodu w bardzo głośnym miejscu, np. przy ruchliwej drodze. W samochodzie włączone jest audio. Może to być zrobione w celu zamaskowania szumu silnika, np. dźwięku uszkodzonych łożysk, stukania luźnego paska rozrządu o obudowę lub grzechotania luźnego łańcucha rozrządu.
  • Przed spotkaniem z kupującym sprzedawca uruchamia silnik. Czynność ta może służyć zamaskowaniu problemów z uruchomieniem zimnego silnika (np. spowodowanych uszkodzonym układem wtryskowym Common Rail lub zużytym alternatorem). To ważna informacja, która powinna wzbudzić naszą czujność.
  • Zastosowanie silikonu wysokotemperaturowego do maskowania wycieków. Jego ślady można znaleźć wokół uszczelki pokrywy zaworów (maskuje wycieki oleju silnikowego), uszczelki głowicy (maskuje wycieki oleju silnikowego), termostatu lub złącza głowicy (maskuje wycieki płynu chłodzącego). Silikonem możemy zatamować wycieki, ale z pewnością nie zastąpimy naprawy
  • W celu zmniejszenia hałasu silnika (np. wyciszenia hałasujących łożysk), zmniejszenia zużycia oleju i intensywności palenia, do oleju silnikowego dodaje się specjalne substancje chemiczne.To tak zwane zagęszczacze oleju. Silnik może pracować w miarę dobrze przez kilka tysięcy kilometrów i ciężko to zobaczyć. Potem wszystkie problemy powrócą. Jest to bardzo częsty trik nieuczciwych sprzedawców. Często jest on widoczny dopiero podczas wymiany oleju.
  • Rozłączenie kontrolki check engine. NIe będzie widoczny błąd na desce rozdzielczej. Autorzeczoznawcy często spotykają się z tą praktyką. Opisujemy to również na forach internetowych w temacie oszustw sprzedających.

Jak nie dać się oszukać przy zakupie? Rzeczoznawstwo Samochodowe

Warto zamówić kompleksowe sprawdzenie samochodu u autorzeczoznawcy w fachowej firmie Autorzeczoznawcy.com.pl opinie. Firma zatrudnia specjalistów w całej Polsce, dzięki czemu można wygodnie zamówić ocenę samochodu znajdującego się w dowolnym miejscu w kraju (bez konieczności doliczania kosztów dojazdu).

Eksperci z Autorzeczoznawcy.com.pl opinie sprawdzą dany samochód w ciągu 24 godzin. Poszczególne pakiety obejmują różnego rodzaju usługi związane z przeglądem technicznym samochodu. Kompleksowe sprawdzenie samochodu podsumowane jest szczegółowym raportem o stanie pojazdu, który otrzymuje osoba zlecająca. Raport zawiera pełną dokumentację fotograficzną oraz opinię specjalisty. Nie warto ryzykować zakupu auta w złym stanie – wejdź na www.autorzeczoznawcy.com.pl i podaj link do ogłoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.